Bizim İnsanımız Güzeldir

Melahat Abla ve Asude

2

 

Melahat Abla yüzde yüz engelli kızına tam yirmi yıldır yalnız bakıyor.
Asude’ye dokuz aylıkken memleketleri olan Zonguldak’ta doktorlar epilepsi teşhisi koymuş ve orada tedavi imkanı olmadığını, tedavi olasılığı için Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerdeki hastanelere götürülmesi gerektiğini söylemişler. Anne yüreği, yavrusunu bir an önce büyükşehirdeki hastanelere yetiştirmeye çalışsa da evin diğer fertleri buna müsaade etmemiş.

Melahat abla çaresizlik ve derin bir üzüntü içinde orada kalmak zorunda olduğunu dile getirirken bir yandan da hayatındaki tek pişmanlığının bu olduğunu vurguluyor.

Aile fertleri bununla da kalmayıp ilerleyen zamanlarda Asude’nin hastalığına sebep olarak anneyi suçlamaya başlayınca Melahat abla daha fazla dayanamıyor ve kızı Asude’yi de alıp ailesi ile yollarını ayırıyor. O günden sonra bir kızı bir de kendisi yaşam mücadelesine devam ederken doktorlar  Asude’yi Bursa’daki özel bir rehabilitasyon hastanesine sevk ediyorlar. Gelişmiş şehir imkanlarının kendilerine daha iyi geldiğini söyleyen Melahat abla, kızı Asude ile beraber hastaneye yakın bir ev tutup yaşamlarına burada devam ediyorlar.

Bütün bu zorluklar karşında en başta anne olarak onu birçok insandan ayırt eden öyle bir özelliği var ki gelin isterseniz onu da hep birlikte izleyelim.

GizliHazine
Doğal taşalara ve takı sanatına olan tutkum, okul dönemi sonrası 2004 yılında başladığım ticaret hayatıyla birlikte mesleğe dönüştü. O günden bu güne aşkla bağlı olduğum mesleğimi aldığım eğitimler ve her daim öğrendiğim yeni bilgiler ışığında devam ettirmeye calışarak, aynı noktada buluştuğumuz herkesle sanatın ve doğanın cevherlerini birlikte keşfediyor, " Gizli Hazine " nin izini birlikte sürüyoruz. Tüm takipçilere sevgi ve muhabbetlerimle.

Değersizsiniz!

Önceki içerik

Yasin Suresi Bize Ne Anlatıyor? ( 13-19.Ayetler)

Sonraki içerik

2 Yorum

  1. Rabbim kolaylık versin Asude ablaya…

  2. ellerinden değil ayaklarından öperiz Melahat Ablacığımızın.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Eklenenler

En Son Eklenenler

Arşiv