Bizim İnsanımız Güzeldir

Bastonlu Teyze

0

Bu hafta bir bahane ile yolumuzu Aydın’ın Umurlu ilçesindeki Çayyüzü Şehitliği’ne düşürdük. Tam ışıklardaki şehitliği gösteren tabeladan dönmüştük ki kaldırımda oturan bir yaşlı teyze bastonu ile durdurdu bizi.  İtiraf ediyorum. Hayatımda böylesine güzel bir otostop görmedim. Buyur teyze demeye kalmadan bindi arabaya. Teyze üst köydeki akrabalarına başsağlığına gidiyormuş. “Üst köye dolmuş yok. Şehitliğe kadar birlikte gidelim ben yukarı köye bir şekilde giderim,” dedi ve yolculukla birlikte kısa bir sohbette başladı.

Başladı teyzem anlatmaya; “55 yaşında Kur’an’ı belledim. Çocuğum ben öğrendiysem herkes öğrenir. Çok ağladım, Allah’a çok yalvardım. Elhamdülillah, Allah nasip etti. Öğrenin. Bak zamanında araba kullanmayı öğrenseydim bekler miydim hiç kaldırımda biri gelsin de götürsün beni diye? Öğrenin çocuğum.”

Biz heyecanla teyzenin adını sormayı unuttuk. Ama bize altın gibi bir emanet bıraktı; “ÖĞRENİN!” Olur da yolunuz Çayyüzü Şehitliği’ne düşer de teyzeyi arabanıza alırsanız bizden de selam iletin.

Rukiye Ersoy
Her şey hikayeyken bizde kendi hikayemizin peşine düşmüş bir yolcuyuz.

Plastik Geri Dönüşümü Plastik Atık Sorununu Çözemiyor

Önceki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir