Sümbül Sokak

Biz Kimiz?

7

Merhaba,

Sümbül Sokak Sitesi topluma hizmet etmek gayesi ile 2020 yılı Ocak ayında kuruldu. Adını yaşadığımız sokakların tanıdıklığından, birbirini tanıyan tanımayan birçok kişinin sırt sırta vermesiyle birlik içinde var olmasından aldı. Çoğunun mesleği yazarlık olmasa da bu yazım yolculuğu sırasında gelişmeyi arzu edenlerle Sümbül Sokak’ın serüveni de başladı. Emeğini yazmak ve okumaktan yana ortaya koyan gönüllülerin bir araya gelmiş olduğu bu mecra din, edebiyat, kültür, tasavvuf, tarih ve Türk musikisi alanında yazılar kaleme alınmasına hoş bir zemin oldu. Yazı sürecinde ilk yılını tamamlarken gençlere ve annelere ulaşmak amacıyla Sümbül Sokak Mahfil ve Sümbül Sokak Uçan Terlik adında iki proje çalışması geliştirilerek hayata geçirildi.

“İyi muhabbet, iyi çay, iyi arkadaşlar” mottosu ile yola çıkan Sümbül Sokak Mahfil, sitemizin 18-35 yaş arası hanımlara yönelik çalışmaların yürütüldüğü eğitim-atölye programıdır. Gençlerin aynı ortamı teneffüs ederek ülfet ve muhabbetle fikir alışverişinde bulunmalarının temel hedef edinildiği bu projede, onların beceri ve düşüncelerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Amacımız; uzman eğitim kadromuz ile pek çok sahayı ilgilendiren güncel durum ve konuları teorik bilgi anlamında da birlikte konuşabilmek ve mekanların manevi atmosferi ile bütünleşerek aynı sofra etrafında buluşabilmek.

Sümbül Sokak Uçan Terlik ise sitemizin annelerin çocuklarıyla birlikte sosyalleşmesini önceleyen bir anne-çocuk eğitim projesidir. Bu çalışmada dönemlik 4 yüz yüze hasbihal, 3 çevrimiçi uzman semineri düzenlenmektedir. Yüz yüze buluşmalarda konu başlığına göre alanın uzmanı bir konuk eşliğinde toplantılar gerçekleştirilmiş, çevrimiçi atölyelerde kitap tahlilleri yapılmıştır. Yüz yüze toplantıların gerçekleştirildiği programlarda, seminer süresi boyunca, öğretici oyun ablaları eşliğinde çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılarak verimli ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Bu çalışmaların yanı sıra Uçan Terlik projesi kapsamında, Bed-i Besmele Cemiyeti, İftar Programı ve Yaz Okulu gibi çalışmalar yürütülmüştür.

İkinci yılını tamamlamaya hazırlanırken 1000’e yakın yazı yayınlamış olan Sümbül Sokak Sitesi; gerek yayınladığı yazılar gerekse Mahfil ve Uçan Terlik isimleriyle yürüttüğü sosyal projeleriyle, toplumun dînî-ahlâkî temellerine destek olabilmeyi ana mesele edinmektedir.

Gözü Açık Âmâ

Sonraki içerik

7 Yorum

  1. her biri yüreklere dokunur konular ve dolu dolu bir sokak…emeklerinize sağlık…

  2. Rabbim kolay eylesin.Bizlerde bekleyelim o halde👏👏Sadrımıza şifa olsun inşaallah.

  3. Sümbül Sokak’ın kendisi de girişi gibi samimi, çok hoş ☺

  4. Tanıştığımıza memnon olduk. 🙂

  5. Maneviyat aleminde büyük bir eksikliği gidermeye çalışıyorsunuz, elinize emeğinize sağlık .🙏🏻

  6. İnsanı kendinden alıp kendine götüren bir güzel sokak. Emeği geçen herkesin eline, gözüne, gönlüne sağlık. Rabb’im bu sokağın bahtını güzel eylesin, sevdiklerini sevenleriyle buluşmaya vesile kılsın. Feyziniz Bereketiniz daim olsun, Selametle..

  7. Allahu Teala hizmetlerinizi kabul buyurup daim kılsın inşallah. Çok bereketli feyzli bir yer olmuş burası.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv