Sümbül Sokak

Biz Kimiz?

7

Bizler emeği yazmaktan ve okumaktan yana ortaya koymak isteyenleriz. Düşündük taşındık, taşınarak düşündük, dikili bir ağacımız olsun istedik. Bu mecrayı verimli bir toprak bulduk. İçimizdeki nehirlerden akan ne varsa burada bir şekilde yol bulacak kendine. Bunun için nerede durduğumuzu bilerek dikkatle etrafımıza bakındık. Açtığımız her pencereden gördüklerimizi size yazdık, yazacağız.

Sokağımızda yazılarımızı Âb-ı Hayat, Sosyal, Kültürel, Edebî-Târihî ve Güncel isimli kategori başlıklarında yayınlıyoruz. Nasıl ki uzuuun bir sokakta belli meslek grupları bir araya gelir, her dükkanın adı başkadır; içlerinden birine girdiğinizde oradaki her ürün de birbirinden farklıdır, işte öyle.

Şimdi size karışık gelmesin mevzu, bunca karışıklık içinde bir düzeni var bu sokağın da, hepimiz gibi. Bi’ tanıştırmak gerekirse Âb-ı Hayat kategorimizde Kur’ân-ı Kerîm’den başlayan yolculuğumuz Peygamber Efendimiz’e ulaşıyor; ve sırasıyla ashaptan, Allah dostlarından söz açılıyor. Güzellerin yanında olabilmek, onlardan konuşmayı alışkanlık haline getirmek ne hoş olur, düşünsenize.

İkinci kategorimizde düşüncelerin bizi ulaştırdığı sahiller var. Bazen başa gelen iş, bazen şahit olduğumuzda ya da yaşadığımızda gönlümüzü dalgalandıran olaylar, gerek tecrübeyi aktarması gerekse konuya vakıf uzmanlar tarafından psikolojik değerlendirmesinin yapılmasıyla Sosyal kategorimizde yerini alıyor. Ne demişler, başa gelmedik iş, ayağa değmedik taş olmazmış, bîgâne kalmayalım.

Kültürel kategorimiz adından da belli edeceği üzere sanat-sepet işlerini, gezmeleri tozmaları, romanları, öyküleri, hatları, sanatları kendisinde barındıran koca bir dünya. Tabi unutmayalım, bir de filmler var burada. Hem tavsiye hem de küçük bir değerlendirme, bir bakın; seversiniz.

Dördüncü kategorimizde sizlerle edebî tarihî konuları konuşuyor olacağız. Bir kelimenin anlam ağı içerisinde olduğu başka sözcüklere eğilecek, tarihin içinden kareleri okuyacak, bir bitkinin kıymeti üzerine düşüneceğiz.

Son kategorimizin aksiyonu bol. Zira gündemin nabzı bu kategoride yer alacak. Güncel olayların hızına her zaman yetişmek mümkün olmasa da bizi güne yetiştirecek bir haber, misafire yetiştirecek bir tatlı, sağlığa ulaştıracak bir vasıta, bizi görünüşümüzle muntazam kılacak dikiş nakış fikirleri burada yer alıyor, alacak.

Çok konuştuk, bizim sokak böyle bir yer. Vaktimizi inşa eden inancımızla, bizi değerlerimize bağlayan kültürümüz, edebiyatımız, musikimiz ve tasavvufumuzla biz buradayız. İsterseniz siz de taşının, komşuluk ederiz birlikte. Ne de güzel olur…

Geldiniz mi, hoş safa geldiniz o vakit. Buyurunuz.

Gözü Açık Âmâ

Sonraki içerik

7 Yorum

  1. her biri yüreklere dokunur konular ve dolu dolu bir sokak…emeklerinize sağlık…

  2. Rabbim kolay eylesin.Bizlerde bekleyelim o halde👏👏Sadrımıza şifa olsun inşaallah.

  3. Sümbül Sokak’ın kendisi de girişi gibi samimi, çok hoş ☺

  4. Tanıştığımıza memnon olduk. 🙂

  5. Maneviyat aleminde büyük bir eksikliği gidermeye çalışıyorsunuz, elinize emeğinize sağlık .🙏🏻

  6. İnsanı kendinden alıp kendine götüren bir güzel sokak. Emeği geçen herkesin eline, gözüne, gönlüne sağlık. Rabb’im bu sokağın bahtını güzel eylesin, sevdiklerini sevenleriyle buluşmaya vesile kılsın. Feyziniz Bereketiniz daim olsun, Selametle..

  7. Allahu Teala hizmetlerinizi kabul buyurup daim kılsın inşallah. Çok bereketli feyzli bir yer olmuş burası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv