Kültürel

Çocuklar Güldürülür

0

Çocuklar güldürülür.

Çocuklar mutlu olsun diye koca koca adamlar kılıktan kılığa girmekten hiç mi hiç çekinmezler. Kimse de çocuğu güldürenin yaptığı şaklabanlıklara saçmalık gözüyle bakmaz.  Çocuğun gözleri tertemiz bir aynadır.  Bakınca kendini görürsün. Sana seni gösteren çocuğun başını okşarsın.

Samimidir çocuk. Severse esaslı sever. Yalansız, riyasız, ayrımsız.  Cebinde varsa bir topak lokum verirsin. Çocuğu mutlu eder o sayede kendini düzeltir yoluna devam edersin. Ölmek üzereyim derse bir çocuk, sımsıkı sarılırsın. Kabus gördün bak ben yanındayım, der mis kokulu saçlarından öpersin.

Hastanelere elinde çiçeklerle gidersin. Gerekirse termosuna bir sıcak çay doldurur gidersin. Hastanın kalbi buruktur. Gülmek ister, neşelenmek ister. Tanıdık bir sima, bir tebessüm, omzunun okşanmasını ister. İyi gördüm seni maşallah dersin. İçine bir demlik sıcaklık olursun.

Bugün çocukların üstüne bombalar yağıyor. En fosforlusundan. Hastaneler yerle yeksan oluyor. Şifahaneler asılsız bir kin uğruna ateşe veriliyor. Kerli ferli koca koca adamlar deri koltuklarına gömülmüş gökten yağan kanı izliyor.

Bilmem kimlerin parmağına kıymık batınca kuyruğuna basılmış gibi cıyaklayan herkesin başı kumun altında. Heeeey millet nerdesiniz?

Barış güvercinini vurdular, zeytin dalını kırdılar.

Kınamakla kalmak istemiyorum kimseyi. Zulmün kalktığını görmek istiyorum. İnsanlar insanlığın cenaze namazını kılıyor ekranlarda.

Yalnız bir mesele daha var. Hatırlatmak isterim. Adaleti sizden beklemeyenleri asla unutmayın. Eminiz, devran ilahi adaletin tecellisiyle dönüyor daima, işte siz bugünün çocuklarından korkun. İçine gireceğiniz bir avuç toprağı bulamayacağınız günden korkun.

Rukiye Ersoy
Her şey hikayeyken bizde kendi hikayemizin peşine düşmüş bir yolcuyuz.

Soykırım Var, Terörizm Var!

Önceki içerik

Bir Olabilmek

Sonraki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv