Güncel

Haydi, Örgü Vakti!

2

Uzun, soğuk hatta karlı kış akşamlarında otururken hem elimiz oyalansın, hem de yeni işlerle meşgul olalım ne dersiniz? Cevabınız evetse, son yazımızda sözleştiğimiz üzere birlikte boyunluk örmeye başlayabiliriz! Örgü örmek gibi el işleri oldukça dinlendiricidir; günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur.

Geçmişte büyüklerimizin kış boyu ellerinden düşürmedikleri şişler ve tığlar, kendi küçük dokuma tezgahları gibiydi. Marifetli ellerden çıkan ürünlerle kışın giyinme ihtiyacının büyük bir kısmını karşılarken; fark etmeden kendi modalarını oluşturup düşük maliyetli üretimle ev ekonomisine katkıda bulunurlardı. Bugün her şeye kolaylıkla ulaşabiliyoruz ama yine de bizim de ellerimiz üretime bulaşmalı. Şimdiye kadar hiç denememiş yahut bir ürünü bitirememiş olsanız bile hiç dert değil. Vakit kaybetmeden başlayalım.

İlk işiniz ise yahut çabuk bitsin karı kaçırmadan kullanayım diyorsanız aynı şeyi düşünüyoruz demektir. Kalın ip ve kalın bir tığ seçmenizi öneririm. Çayınız ya da sıcacık kahveniz hazırsa yaklaşık 1.50 cm uzunluğunda zincir çekerek işe başlıyoruz. Devamı videoda, kolay gelsin 🙂

Şükredenlerin Durumları Farklı Mıdır?

Önceki içerik

Uyanan Prenses

Sonraki içerik

2 Yorum

  1. Hemen bugün fosforlu sarı bir ip alıp örmeye başlayacağım. 🙂

  2. Ellerinize sağlık 🙂

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir