Güncel

#falancayalnızdeğildir

15

Teknoloji, hayatımıza girdiğinden bu yana her alanda insan üzerindeki hakimiyetini artırmaya devam ediyor. Son günlerde çoğalan taciz, tecavüz meseleleri, intiharlar; kurumların yasal kuralları varken şu pandemi ortamında aklınca ceza kesip mobbing uygulayan başhekimler, üzerine vazife olmadığı hâlde TV’lerde boy gösterip futbol yorumcusu kıvamında toplumla alakalı, talihsiz açıklamalar yapan hocalar derken biz galiba sapla samanı birbirinden ayırt edemez olduk.

Öyle ki biri hata yapmaya görsün sosyal linçe uğraması, cezai işlem uygulanması veya görevinden alınması an meselesi haline geldi.

Sanırsın Çağlayan Adliyesi sosyal medyaya taşındı da anında hakimler ordusu, hükmünün tokmağını masaya vuruyor. Ortada bir giyotin masası, bıçakları da kah aşağı kah yukarı hareket edip duruyor.

Tabii burada dini ve milli hassasiyetlerimizle dalga geçenlere ses çıkarmayalım demiyorum. Karşı çıkacağız ama bu itirazlar usulüne uygun olsun. Gerekli işler ilgili makamlara resmi yollarla yapılmalıdır. Aslı astarı araştırılmadan sosyal medya aracılığıyla girişilen linç işlemleri, masum insanların hayatlarıyla, itibarlarıyla oynamak anlamına gelir. Yerli-yersiz #falancayalnızdeğildir tagı açılmayan günlere bile hasret kaldık. İnsan bu kargaşa içerisinde debelenirken her şeyden illallah ediyor. Bakalım bugün ne olacak tag’ıntısı, huzursuzluk devamlı değişen gündemin peşinden atlı kovalarcasına koşan zihnimizi bir hayli yoruyor.

Koşturmaktan yorulan zihnimiz şunu unutmasın: Yalnız değiliz kardeşlerim bize bizden yakın olan Allah’ımız var. Sadece bunu hatırlamak bile ümidimizi filizlendirmeye yetiyor. Esasen ihtiyacımız olan, insanca kimseyi ezmeden üzmeden yaşamak, üzerimize vazife olmayan şeylere karışmamak ve meseleleri sosyal linçe dönüştürmeden kendi birimine havale etmektir. Gel gör ki bindik bir alamete gedeyoz kıyamete. Maalesef şu an için bu pek mümkün görünmüyor. Duamız odur ki Allah sonumuzu hayretsin.

Yıldızname
Sayılmayız parmağ ile Tükenmeyiz kırmağ ile Taşramızdan sormağ ile Kimse bilmez ahvalimiz. Erenlerin çoktur yolu, Cümlesine dedik beli; Gören bizi sanır deli, Usludan yeğdir delimiz Tevhid eden deli olmaz Allah deyen mahrum kalmaz Her seher açılır solmaz Bahara erer gülümüz.

  Allah Ve Kâinat

  Önceki içerik

  15 Yorum

  1. Âmin.

  2. Amin inşallah çok doğru 👍👏👏👏

  3. Aminnn 🌹🌹

   1. Sosyal medyadan gelen her bilgiye inanmak ve sosyal medyada konuşulmamış, görüşülmemiş ise de inanamamak gibi bir alışkanlık da oluştu. Paylaştığın kadar varsın 🙂

    1. Malesef bilgi çağındayız derken tecessüs çağına düşmüş gibi bir halimiz var.

  4. Amin.

  5. Allah ahir akibetlerimizi hayra tebdil eylesin.Kalemine sağlik

   1. Amin. Allah râzı olsun kardeşim.

   2. Çok doğru tespitler,Allah razı olsun kardeşim

    1. Estağfirullah sizin teveccühünüz. Biz halimizi arzetmeye çalıştık.

  6. Güzel bir noktaya değinmişsiniz teşekkürler. Bunda toplum olarak negatif olaylara odaklanmamızın da payı olabilir mi acaba? Negatif olaylara açılan tag’lar kadar acaba pozitif olayları paylaşıp güzellikleri çoğaltsak nasıl olur?

   1. Eyvallah.
    Yapılması gereken odur yapabilene aşk olsun.

  7. Harika bir yazı. Tebrik ediyorum.

   1. Allah râzı olsun. Teveccühünüz.

  8. Ne kadar net ve güzel yorumlanışsınız.Allah razı olsun🌸

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  En Son Eklenenler

  En Son Eklenenler

  Arşiv