Mahfil

Mahfil’de Manevi Mekanlar ve İnsan Üzerine

0

İnsan, varlığını sorgulayan, hayatı ve hayat içerisindeki konumunu yaşayış ve inançları ile değerlendiren bir varlıktır. Mahfil’de bir araya geldiğimizde bizler birbirimiz ile ünsiyeti bizi güzel olana yakınlaştıracak bir asla bağlamayı, bu asıl çerçevesinde oluşacak hayat tasavvurumuzu geliştirebilmeyi hedefliyoruz. Bu hedef ile ele aldığımız konulardan biri de “Manevi Mekanlar ve İnsan” isimli konu başlığı oldu. Bu başlığı kıymetli hocamız Prof. Dr. Ahmet Sacit Açıkgözoğlu bizler için işledi.

Ahmet Sacit Açıkgözoğlu kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde Cilt Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ebru alanında Sadrettin Özçimi’den icazet alan Açıkgözoğlu, bir dönem Hüseyin Kutlu’dan hat meşketmiştir.

Bizler de insanî kavrayışın bir tezahür noktası olan manevi mekanlar konusunda hocamızın birikiminden istifade etmek istedik. Şerefu’l-mekân bi’l-mekîn sözünün önümüze açtığı ufukla mekana ilişkin terimlere, mekanların insana bakan yönüne, birbirleriyle tamamlanan varlıklara dönük idrake zemin olan bu birliktelikle keyifli bir günü daha tamamlamış olduk.

Sümbül Sokak
https://www.instagram.com/sumbulsokaktasiniz/

Google Drive’da Dosya Erişim İzinleri

Önceki içerik

Öğrenme ve Epigenetik Miras

Sonraki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir