Mahfil

Mahfil’de Takı Atölyesi

0

Efendim, Mahfil’in hizmet verdiği kesim hanım kardeşlerimizden oluşuyor. Malum-i âlîleriniz de takdir ederler ki hanımların süse püse düşkün oldukları aşikardır. Biz de bu ilgi alanını Mahfil’deki katılımcılarımız açısından değerlendirmek istedik ve bir atölye planladık. Büyük bir heyecanla işe başladık. Kısmet işte, bu atölyede biraz daha elimiz yatkın olaydı hem kolye hem de bileklik yapacaktık. Ama başımıza bir takım aksilikler geldi, kolyemizi ancak tamamladık. Önce eğitmenimiz Özlem Karacan’ı tanıyalım.

Özlem Karacan, Niğde Ömer Halisdemir Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. Takı tasarımına olan ilgisi ona yeni bir kapı araladı. Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün kuyumculuk bölümünü tamamlayan Karacan, Gizli Hazine ismini taşıyan gümüş ve doğal taş atölyesini kurdu. Tasarladığı takılar birçok dizide aksesuar olarak tercih edilmeye devam etmektedir.

Eğitmenimizin alanındaki profesyonelliğine karşın çoğumuzun takı alanındaki kabiliyetimizin sadece alıp takmak olduğunun anlaşılması fazla zaman almadı. 🙂 Şaka bir yana el emeği göz nuru bu ürünleri yapabilmenin hakikaten kabiliyetin yanı sıra sabır, emek ve tecrübe işi olduğunu bir kez daha anlama fırsatımız oldu. Eh bu da takı atölyesinde bize sadece kolye değil bir hayat tecrübesi de sağladı.

Yeni bir Mahfil zamanında görüşmek üzere.

Sümbül Sokak
https://www.instagram.com/sumbulsokaktasiniz/

Yol Açık, Göz Kapalı

Önceki içerik

Kimin İçin?

Sonraki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir