Güncel

Telegram -Web Kullanımı-

0

Telegram uygulaması bütün belli başlı platformlarda (Android, iOS, Windows, macOS and Linux) kullanılabilen oldukça yaygın bir uygulama. Bu uygulamanın web versiyonu da mesajlaşma, dosya paylaşımı gibi uygulamanın sunduğu birçok özelliği yine kullanıcıların imkanına sunuyor. Özellikle bilgisayarda çalışanlar ve yoğun vakit geçirenler için Telegram’ın web uygulaması da oldukça kullanışlı oluyor. Bu sebeple, bir önceki yazımızdaki telegram uygulamasının temel özelliklerinin devamı niteliğinde bu haftaki yazımızda web üzerinden bu uygulamayı nasıl kullanabileceğimizi paylaşacağız. Sırayla aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

İnternet tarayıcınızı (Google Chrome, Firefox, Safari Internet Explorer vs.) açınız. Telegram Web adresine (http://web.telegram.org) giriş yapınız.

Karşınıza adınıza kayıtlı telefon numaranızı soracak bir sayfa çıkacak. Türkiye’yi seçiniz ve telefon numarasını giriniz.

Tarayıcınızda telefon numaranızın doğruluğunu onaylamak için bir onay penceresi açılacaktır. Bu numarayı kontrol ediniz ve eğer doğru değilse numaranızı düzeltiniz.

Eğer telefon numaranız doğru değilse bu sayfada da telefon numaranızı güncelleyin (Edit Phone Number) kısmından telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Telefonunuzdaki telegram uygulamasına 5 haneli bir onay kodu gönderilecektir. Gönderilen kodu verilen alana girerek onaylayın. Telegram kodu doğrulayacak ve siz de sisteme giriş yapmış olacaksınız.

İşiniz bittiğinde çıkış yapmak için ise soldaki “☰” ikonuna tıklayınız. Ayarlara giriş yapınız Çıkış’ı (Settings – Log Out) seçiniz. Eğer çıkış yapmazsanız gelecek defa tarayıcınızı açtığınızda Telegram’a otomatik olarak bağlanma imkanı bulabilirsiniz.

Bu sayede Telegram Web’de oturumunuz kapatılacaktır.

Bu haftalık da konumuz burada sona eriyor. Bir başka yazıda görüşmek üzere!

Yemeğe Harcanan Vakit

Önceki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arşiv