Güncel

Yeni Zoom Hesabı Açmak

0

Herkese Merhabalar,

Bildiğiniz üzere Covid-19 sebebiyle birçoğumuz günlük işlerini sanal hayata geçirmek zorunda kaldık. Biz de bu geçişi kolaylaştırmak adına en çok tercih edilen programların nasıl kullanıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. İlk olarak bu haftaki yazımıza artık bir parçamız haline Zoom uygulamasını anlatmakla başlıyoruz.

Öncelikle https://zoom.us/ sayfasına giriş yapıyoruz. Bunu diğer bir şekilde Google üzerinden “zoom” şeklinde arama yaparak ve çıkan sonuçlardan zoom adresini tıklayarak da gerçekleştirebiliriz.

Aşağıdaki gibi bir sayfayla karşılaşacağız. Bu sayfada sağ üst köşede bulunan SIGN UP, IT’S FREE butonuna tıklayarak işlemimize başlıyoruz.

Sonrasında size doğum tarihinizi soracak. Buraya ay, gün ve yıl olarak doğum tarihinizi girerek Continue butonuna basınız. 

Eğer yaşınız 18’in altındaysa aşağıdaki resimde görüldüğü üzere hesap açmak için  gerekli olan şartları karşılamadığınız yönündeki mesajı görebilirsiniz.

Eğer yaşınız 18’in üzerindeyse karşınıza çıkan sayfada kullandığınız e-mailinizi giriniz.

Mail adresinizi girdikten sonra, Zoom tarafından size bir mail gönderilecektir.

İşlemin devamında Zoom size ürünleriyle ilgili mail gönderip gönderemeyeceğini soracaktır. Eğer İngilizce düzeyiniz iyi ise Set Preferences kısmına tıklayarak seçeneklere göz atabilirsiniz. Eğer bu konuda iyi değilseniz Conform butonuna tıklayarak bunu onaylayabilir ve işleme devam edebilirsiniz. Eğer isterseniz sonrasında  bu maillere aboneliği bırakma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı etkinleştirmek için vermiş olduğunuz mail adresine giriş yaparak Zoom tarafından size gönderilen linki tıklamanız beklenmektedir. Bu link, verdiğiniz mail adresinin size ait olduğunu kanıtlamak içindir. Siz bu maili onayladığınızda verdiğiniz mail adresinin size ait olduğunu göstermiş olursunuz.

Gerçekleştirilen etkinleştirme sonucunda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak. Burada First Name (İsminiz), Last name (Soyisminiz), Password (Şifreniz), Confirm Password (Şifrenizin Tekrarı) olmak üzere alanları doldurunuz.

Şifre oluştururken, şifrenin en az 8 karakter olmasına, en az bir rakam içermesine, en az bir küçük ve en az bir büyük harf içermesine dikkat ediniz. Sonrasında Continue butonuna basınız.


Tebrikler! Hesabınız açılmış bulunmaktadır. Bundan sonra program üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki videodan hesabın nasıl açıldığını izleyebilirsiniz.

Bunun dışında ikinci bir seçenek ise Gmail kullanarak SignIn butonuna basmak. Eğer bir Gmail hesabına sahipseniz, bu mail adresini kullanarak kullanıcı adı ve şifre oluşturmaya gerek kalmadan mail adresinizi kullanarak Zoom programına giriş yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonumuz veya bilgisayarımız üzerinden Zoom programını başlatıyoruz. Geçtiğimiz haftaki yazımızda Android telefona Zoom programını nasıl yükleyebileceğimizi anlatmıştık. Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacağız. Bu ekranda Sign in with Google butonuna basıyoruz.

Zoom sahip olduğumuz gmail adreslerini göstererek bizden birisini seçmemizi bekleyecektir. Sahip oldugumuz adresi seçerek işlemimize devam ediyoruz.

Bu seçenek ile birlikte karşımıza Zoom programının bir kaç saniye içerisinde açılacağını gösteren bir ekran gelecektir. Eğer otomatik olarak açılmazsa programı açmak için Launch Zoom butonuna tıklayabilirsiniz.

Otomatik olarak Zoom programı başlatılacaktır ve sonuç olarak Zoom programı açılış ekranını görebilirsiniz.

Beyza Yaman
Beyza Yaman bilgisayar bilimleri mezunu olup yine ayni bolumde arastirmaci olarak gorev yapmaktadir. Sumbul Sokak'ta teknoloji alaninda yazilar yazmaktadir.

  Sonbahar Yaprakları

  Önceki içerik

  Tövbeni Çaldırma

  Sonraki içerik

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir