Âb-ı Hayat

Merhaba

12

Bir cuma sabahı… Madem ki sizlerle paylaşmak için Akbaba Mehmet Efendi Hazretleri aklıma düştü, gidip görüp yerinde hissedip sizlerle de paylaşmak istedim duygularımı. Şu an sabah 4’e geliyor saat ve kalbim heyecanla sabah namazını bekliyor. Eşimle sözleştik, beraber ziyarete gideceğiz inşallah bu mübarek zâtı namazdan sonra. Sizler için birkaç fotoğraf çekmek ve oradaki huzuru, dinginliği hissettirebilmek adına gitmek istedim. Bazı yerler vardır ya, cennette hissettirir insana kendini, Akbaba hazretlerine ilk geldiğimde işte tam da böyle hissetmiştim.

Evet, bugün sizlerle ilk tanışmamız. Ben istiyorum ki, yüreğimizde iz bırakacak büyüklerimize ziyaretler yapıp onları hatırlayalım ve dualarından istifade edelim. Şu günlerde aklımızdan uçup giden iç huzurumuzun önemine birazcık da olsa ihtimam gösterelim. Hepimizin aklı haberlerde… Ancak filmlerde olur, günlük hayatta olmaz dediğimiz bir yaşamın ortasına düşüverdik birden. İstiyorum ki, her hafta bir kıymetlimizden bahsedelim ve beni çok heyecanlandıran sizlerle birlikte olmak düşüncesiyle gönlümüzü bir an olsun bu telaştan uzaklaştırabilelim. Açıkçası, daha önceden böyle bir deneyimim olmadığı için de birbirimizin hatalarını görmeyiz inşallah diye umuyorum.

Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ben sizlere kavuşmayı özlemle bekleyeceğim. Umarım duygularımız karşılıklı olur. “Büyük zatları ziyaret etmek, huzurlarında bulunmak gibidir.” der büyüklerimiz. Onların ruhaniyetlerinden faydalanmak, hayattayken yanlarına gidip de feyzlerinden nasiplenme imkânı bulamayacağımız zatları, böylece ziyaret etmiş de oluyoruz.

Böylece, “kişi sevdiğiyle beraberdir” bakışıyla hareket edersek, inşallah Rabb-i Teâlâ nasip eder diyerek haftaya Akbaba Mehmet Efendi Hazretleri’nin hikayesinde buluşmak dileğiyle, hürmetler efendim.

Leğenim Damdan Düşmesin!

Önceki içerik

Günah Bizi Nereye Götürür?

Sonraki içerik

12 Yorum

 1. Canım arkadaşım siteniz hayırlı olsun.Eline emeğine sağlık.Çok etkilendim,yazılarının devamını dört gözle bekliyorum.

  1. Arkadaşım yolun açık olsun, yeni yazılarını dört gözle bekliyorum. Şimdiden bizi etkiledin 😍

 2. Hayırlı olsun kardeşimHaftaya gelecek yazınızı merakla bekliyorum.Akbaba Hzlerini araştırmama vesile oldunuz.Allah razı olsun.

 3. İnşallah gidip ziyaret edip elini öpmek nasibolur.
  Bizleri güzel zatlarla tanış ettiğiniz icin çok teşekkür ederiz.
  Allah râzı olsun.
  🌹

 4. Keşke direk gidip yazsa idiniz!
  “ Az sonra” der gibi olmuş:)

 5. Akbaba hazretlerini sayenizde tanıma fırsatı buldum… Akıcı bir anlatım keyifle okudum.. yazılarınızın devamını merakla bekliyorum…

 6. siteniz ve yazınız hayırlara vesile olsun efendim
  yolunuz açık
  yazınız ışık olsun
  güzel gönlünüze ve elinize sağlık
  görüşmek üzre efendim🐞🧿

 7. Merakla bir sonraki yazınızı bekliyoruz

 8. Eline emeğine ve yüreğine sağlık arkadaşım çok güzel hayırlı olsun…

 9. Tebrikler, Şeyma hanım kaleminize sağlık çok beğendim. Sabırsızlıkla bekliyorum gelecek yazılarınızı.

 10. Canım kardeşim yorum kısmını daha yeni farkettim 🤗 Rabb’im bu sokakta bulunan bu güzelliklerle bizleri buluşturan sizleri ve cümlemizi inşaallah her hafta vesilen ile ziyaret edeceğimiz Mübareklerin sevenleri listesine dahil eylesin, Himmetlerini üzerimizde daim ve kaim eylesin, emeklerinize ve yüreklerinize sağlık, çok naif, çok zarif, sıcak ve samimi bir buluşma ortamı olmuş 😌 Allah’ım hepinizden razı olsun, hasretle diğer haftayı bekliyoruz 💚 ..

 11. o kadar güzel anlatmıssınki sabırsızlıkla gelecek olan yazını bekliyoruz yolun açık olsuk durmak yok yola devamm😊

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir