Güncel

Vegan Cupcake

0

Vegan ve vejetaryen beslenme biçimleri çoğu zaman birbirine karıştırılır. Vejetaryen, sadece hayvan eti yemeyen kişilere denir. Veganlık ise hayvan etiyle beraber hiçbir hayvansal ürün tüketmeyen bir beslenme çeşidi olmakla birlikte, aynı zamanda tüm bu ürünlerin kullanımını giyim, kozmetik vb. her alanda reddeden bir yaşam tarzıdır. Veganlık ve vejetaryenlik tercih olabileceği gibi bazı gıda alerjileri sebebiyle sağlık sorunlarından kaynaklanan bir zorunluluk da olabilir.

Hayvansal gıda  kullanmadan, yumurta ve yağ olmadan pişirilen ürünlerin lezzetsiz olacağı konusunda yanlış kanılar ve hangi ikame ürünler kullanılabileceği konusunda endişeler vardır. Yumurtasız, sütsüz, tereyağsız bu kekler, hem tercihen vegan beslenenlere, hem de gıda intoleransı olanlara uygun baz bir tariftir. İçinde yumurta varmışcasına lezzetli, süt varmışcasına yumuşak ve nemlidir. Çeşitli taze meyve ya da reçelleri ile çeşitlendirilebilen, tarçın, hindistan cevizi gibi bazı baharatlar ile de tatlandırılabilen bu lezzetli kekler, süte alerjisi olan çocuklara da harika bir beslenme çeşidi olacaktır.

Malzeme Listesi:

  • 1 + 1/2 cup un
  • 1 cup toz şeker
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 fiske tuz
  • 1 çay kaşığı beyaz sirke
  • 5 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 cup sıcak su
  • 3 çay kaşığı vanilya

Yapılışı:

Unun içine karbonat ve tuzu ekleyerek karıştırma kabımızda eliyoruz. Daha sonra sırasıyla şeker, beyaz sirke, vanilya, sıvı yağ ve sıcak suyu ilave ederek karıştırıyoruz. Cupcake kağıtlarına dolduruyoruz ve 180 derece ön ısıtma yapılmış sıcak fırında kontrollü olarak pişiriyoruz.

Yapım aşamalarının tüm detayları için videoyu seyre buyrun.

Yapan ellere sağlık, yiyenlere afiyet şifa olsun…

Aslı Patisserie
Hayallerinizin Tadına Bakın... https://www.instagram.com/asli.patisserie/ https://www.youtube.com/c/Asl%C4%B1Patisserie

Galata Mevlevihanesi ve Arap Camii-II

Önceki içerik

Her İnsan İyidir

Sonraki içerik

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Arşiv