Güncel

Şiddetle Kınıyoruz

2

Hoca sürekli “Fâize bulaşmayın!” diye görsel paylaşıyor. Biri de fâize bulaşmış borç batağına düşmüş, sosyal medyada denk gelmiş hocaya, derdini açmış.

Hoca da bu borçlu adam hakkında “Eline almış son model bir telefon, diğer elinde sigara, ‘Hocaaaa akıl verme borç ver’ diyor.” diye yazmaya devam ediyor.

Demeye getiriyor ki “Bana mı sordun düşerken be hey akılsız!”

Güzel hocam, canım hocam herkes biliyor ki fâiz haramdır. Akıl verme, borç ver demek de kişinin terbiyesizliğindendir. Yine de nefsine esir düşmüş bir insanı sosyal medyadan kınamak yerine, yapılacak en güzel şeyin gıyabında hayır dua etmek olduğunu Müslümanlara hatırlatsan olmaz mı?

İnsanlar zaten düşmüş oldukları çamurun hatırlatılmasını istemiyor, o çamurdan kalkabilmek için bir elin uzanmasını bekliyor. Bu her zaman maddî olmayabilir. Hatta çoğu zaman manevî bir eldir insanı düştüğü yerden çekip çıkaran. Allah’ın kapısını ümitsizlik dergâhı hâline getirmeyiniz Allah aşkına!

Yıldızname
Sayılmayız parmağ ile Tükenmeyiz kırmağ ile Taşramızdan sormağ ile Kimse bilmez ahvalimiz. Erenlerin çoktur yolu, Cümlesine dedik beli; Gören bizi sanır deli, Usludan yeğdir delimiz Tevhid eden deli olmaz Allah deyen mahrum kalmaz Her seher açılır solmaz Bahara erer gülümüz.

  Sanat Allah İçindir

  Önceki içerik

  2 Yorum

  1. Dua, nasıl bir cankurtaran düşene sormak lazım.

  2. Ayıbın, günahın, kötülüğün hoş bir şey olmadığını anlatmak isterken bile olay üzerinden anlatmamak lazım isabetli bir hatırlatma.

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Arşiv